Sme súčasťou rozvoja technických zručností detí už v predškolskom veku

Publikované:

Dňa 27.septembra 2018 sa zástupcovia našej firmy zúčastnili veľmi peknej akcie, ktorú organizovala ZŠ s MŠ Dobšinského v Prievidzi.

Prijali sme pozvanie pani riaditeľky Polakovičovej, ktorá je mentorom rozvoja technických zručností detí MŠ a ZŠ v našom okrese. Za účasti predstaviteľov mesta a médii sme boli svedkami toho, ako sa dá krásne prepojiť zanietenosť ľudí na správnom mieste s nadšením a záujmom malých detských duší.

ZŠ Dobšinského v Prievidzi ako prvá v našom regióne a v podstate druhá v rámci Slovenska rozvíja projekt Podpora technických zručností u detí ešte v predškolskom veku. V spolupráci s našou firmou vytvorila učebňu, v ktorej sa detičky ešte v predškolskom veku dokážu hravou formou oboznámiť so základmi techniky a remeselnej zručnosti. Učebňa rozdelená do pracovných zón ponúka deťom možnosť vyskúšať si, ako prebiehajú práce pri tvorení projektu, pri výrobe komponentov a samotnom konštruovaní. Firma Daffer vyrobila nábytok a dielenské stoly do technickej škôlky, a preto sme boli veľmi zvedaví, ako sa deťom v učebni pracuje. Naša fotogaléria hovorí za všetko.